Hopp til hovedinnhold

SAIH

Nyhet

Referat fra møte onsdag 3. januar 2007

Tilstede: Silje, Pia, Nina N, Lars, Anette

I) Film visning: Vi gjennomfører visning av film onsdag neste uke, 10. januar, som planlagt før jul. Målet er både og vise oss frem på skolen for å promotere SAIH, og å gi studenter mulighet til å se en samfunns engasjerende film.

Kl. 11.00-12.00 står vi på stand med kaffe og flyers om SAIH og om filmvisningen.

Kl. 16.00 starter vi visning av filmen "An Inconvenient Truth". Da serverer vi også boller og kaffe.

På forhånd skal Maria reservere rom, Silje få ut beskjed på fronter (evt. også HiO' s kalender på nettsiden), Anette lage flyers om visningen, Pia kjøpe kaffe og bake boller, Lars kjøpe film og henge opp plakater.

På standen står Nina N, Pia, Anette og Lars. Dere som ikke var på møte må gjerne si fra hvis dere kan hjelpe! Til filmen er alle velkomne!

II) Innkjøp av nytt materiale: Nina N. skal skaffe nye Max Havaler kopper til å servere kaffe. Anette skal bestille nye SAIH- flyers, og prøve å få tak i vegg til plakater.

III) Solid møte: Neste møte etter film-dagen blir onsdag 17. januar, dette blir også det siste før de fleste av oss reiser på feltarbeid. Da vil Silje og Heddy, som var med i fjor, hjelpe oss å finne ut av hva som må gjøres for å arrangere Solid til høsten. Målet er å komme i gang med å tenke ideer, samt få oversikt over hvordan vi må gå fram og hvilke personer vi må kontakte. Vi starter allerede nå å planlegge fordi det sikkert er enkelte ting som burde ordnes i god tid.

Nyheter som engasjerer i kampen for utdanningsrettferdighet

En kvinne snakker foran en stor gruppe mennesker i et auditorium.En kvinne snakker foran en stor gruppe mennesker i et auditorium.

Nyhet

Universiteter som motstand – høyaktuell konferanse samlet forskere, studenter og aktivister

Hvordan kan universiteter være arenaer for solidaritet, sosial rettferdighet og motstand? Dette var kjernespørsmålet under SAIHs konferanse 2025, som samlet studenter, akademikere og aktivister fra hele verden til en dagsaktuell og engasjerende samtale.

Les nyhet
a painting of a woman with a plant in her moutha painting of a woman with a plant in her mouth

Nyhet

SAIH søker konsulent for evaluering av partnerledet forskning i Sør

Vil du bidra til å styrke samfunnsdrevet forskning og høyere utdanning i det globale sør?

Les nyhet
to kvinner smiler til kamerato kvinner smiler til kamera

Nyhet

Studentdemokratier stemmer frem mer solidaritet

To nye studentdemokratier skrur opp støtten til SAIH. Vedtaket betyr økt støtte til studenters globale kamp for utdanning og rettigheter - gjennom en av Norges mest unike solidaritetsordninger.

Les nyhet
A group of people are standing in a circle talking to each otherA group of people are standing in a circle talking to each other

Nyhet

SAIHs sommerleir 2025

Nå kan du melde deg på SAIHs sommerleir 2025! Her møtes aktivister og medlemmer fra hele landet til en helg fylt med bading, faglig påfyll, aktivisme og mye moro. Vi håper å se deg der!

Les nyhet
a large group of people are posing for a picture on a set of stairs .a large group of people are posing for a picture on a set of stairs .

Nyhet

Dette skjedde på SAIHs årsmøte

24. og 25. april var over 70 delegater, observatører og gjester samlet i Oslo for SAIHs årsmøte 2025.

Les nyhet
three women are posing for a picture in front of a brick wallthree women are posing for a picture in front of a brick wall

Nyhet

Valgkomiteens innstilling til SAIHs arbeidsutvalg 2025/2026

Valgkomiteen innstiller på Henriette Reierson Johnstone som leder av SAIH, og Nicole Becerra Vivanco og Thais Alfaro Sandoval som nestledere.

Les nyhet

Engasjer deg

Oppdag hvordan du kan bidra til SAIHs arbeid.

Hold deg oppdatert – meld deg på nyhetsbrev

En person med munnbind og solbriller. Basert på bakgrunnen skjønner vi at denne personen deltar i en demostrasjonEn person med munnbind og solbriller. Basert på bakgrunnen skjønner vi at denne personen deltar i en demostrasjon
En person som prater inn i en megafonEn person som prater inn i en megafon