Hopp til hovedinnhold

SAIH

Nyhet

Oppdatering 11. januar 2008

Det som stod på agendaen denne uka var å komme i gang og spre informasjon om informasjonsmøte, mailliste og SAIH-tierne, som vi har fått til med plakater og frontermeldinger.

Vi har sendt ut info til maillista vår, til de som har meldt interesse for å bli med i lokallaget og felles infomelding til alle studenter på HiO. I tillegg har vi tatt kontakt med journalistikk og internasjonale studenter. Maillista er nå oppdatert med 52 navn.

Ellers har vi reservert auditorium 2 i P46 til informasjonsmøtet tirsdag 15. januar kl. 16.00, og fått nestleder Siri Luthen til å komme å fortelle om SAIH. Hun kommer til å si litt generelt om organisasjonen, så bør vi fylle inn med litt info om hva vi gjør i lokallaget. Jeg har funnet fram bilder fra høsten (solid, høstsamling og stand) som vi kanskje kan vise på infomøtet. Ellers blir det vår nye PR-ansvarliges første oppdrag å legge dem på nett.

Info-dokumentene våre (som ligger på nett under mappa informasjon), der det står om hvordan vi får til arrangement og PR på HiO. Og det er foreslått noen punkter vi kan legge til i handlingsplanen vår. Vi har fått tilsendt ny Lokallagshåndbok som også kan kopieres opp, den bør i alle fall dere som skal ha verv titte gjennom for det står mye nyttig her!

Foreløpig har vi blitt enige om følgende ansvarsfordeling for dette semesteret: Leder: Anette. Nestledere: Julie, Eilif, Nina (deler ansvarsområder når vi har bestemt aktiviteter for våren, vil evt. dele lokallaget i grupper så de leder hver sin). Økonomiansvarlig: Marie Therese. PR-ansvarlig: Maria. Filmansvar: Kristian.

Vi skal ha første vanlige lokallagsmøte tirsdagen etter, 22. januar kl.16.00, i studentparlamentets møterom i P46. Da kan vi planlegge aktiviteter for våren så tenk ut ideer! Ellers må vi bruke litt tid på å lage konkret ansvarsdeling, slik at alle får en rolle den nye ledergruppa vi nå prøver å få til.

Merk dere at vårsamlingen blir på Torpomoen 7. til 9. mars. Eller sitter Anette i landsrådet i år, som skal samles 16. og 17. februar. Uka før kommer sakspapirer og vi kan ta en diskusjon på det.

Nyheter som engasjerer i kampen for utdanningsrettferdighet

Two smiling women hold a "Miljöfyrtårn" sign on a rooftop with city buildings and trees in the background.Two smiling women hold a "Miljöfyrtårn" sign on a rooftop with city buildings and trees in the background.

Nyhet

SAIH er Miljøfyrtårn-sertifisert!

Vi er stolte over å ha tatt et viktig steg i arbeidet for en mer bærekraftig fremtid.

Les nyhet
Four people, three men and one woman, stand on an outdoor path flanked by trees.Four people, three men and one woman, stand on an outdoor path flanked by trees.

Nyhet

Studentdemokratiet ved UiS øker støtten til SAIH

Studentdemokratiet (StOr) har vedtatt å øke den valgfrie SAIH-bidraget på semesteravgiften til 50 kr.

Les nyhet
A diverse group of people, some smiling, gathered outdoors. The back of a person's shirt reads "EDUCATION FOR LIBERATION".A diverse group of people, some smiling, gathered outdoors. The back of a person's shirt reads "EDUCATION FOR LIBERATION".

Nyhet

SAIHs sommersamling

Velkommen til SAIHs sommersamling i hjertet av Nordmarka, 11.-14. juni. Her samles aktivister og medlemmer fra hele landet til en helg fylt med bading, faglig påfyll, aktivisme og mye moro. Husk å melde deg på!

Les nyhet
Flag of Zimbabwe waving on a flagpole.Flag of Zimbabwe waving on a flagpole.

Nyhet

Studentaktivister under angrep i Zimbabwe

SAIH har i flere tiår arbeidet side om side med Zimbabwe National Students Union (ZINASU) i kampen for retten til utdanning og akademisk frihet. Det vi nå ser i Zimbabwe er ikke nytt, men det er alvorlig, og det eskalerer.

Les nyhet
A diverse group of people pose in front of a vibrant street art mural depicting two figures holding a pinecone.A diverse group of people pose in front of a vibrant street art mural depicting two figures holding a pinecone.

Nyhet

SAIH mobiliserer: Nye prioriteringer i en urolig verden

To dager med debatt, engasjement og vedtak har gitt SAIH en tydelig kurs for årene som kommer.

Les nyhet
A large group of people stands in front of a vibrant mural depicting two stylized figures, one in purple and one in gold, holding a pinecone.A large group of people stands in front of a vibrant mural depicting two stylized figures, one in purple and one in gold, holding a pinecone.

Nyhet

SAIH vokser: tre nye medlemmer inn i fellesskapet

På årsmøtet i april ønsket SAIH velkommen tre nye medlemmer: Høgskulen på Vestlandet, Oslo Nye Høyskole og Universitetet i Sørøst-Norge.

Les nyhet

Engasjer deg

Oppdag hvordan du kan bidra til SAIHs arbeid.

Hold deg oppdatert – meld deg på nyhetsbrev

En person med munnbind og solbriller. Basert på bakgrunnen skjønner vi at denne personen deltar i en demostrasjonEn person med munnbind og solbriller. Basert på bakgrunnen skjønner vi at denne personen deltar i en demostrasjon
En person som prater inn i en megafonEn person som prater inn i en megafon