Nyhet
VALG 2017: SAIH dater politikerne

Klikk deg inn på sakene under:
Nyheter som engasjerer i kampen for utdanningsrettferdighet


Nyhet
Angrepene på akademia i USA må tas på alvor
At en norsk gjesteforsker opplever campus som trygt, betyr ikke at andre gjør det. Perspektiver formes av posisjon.


Nyhet
SAIH inngår nye partnerskap for å forsvare retten til høyere utdanning i Palestina
SAIH inngår nye partnerskap for å støtte palestinske studenter og beskytte retten til utdanning i Gaza og på Vestbredden.


Nyhet
OsloMet styrker studentsolidariteten!
Studentdemokratiet ved OsloMet har vedtatt å øke SAIH-tierne fra 40 til 60 kroner. Vedtaket gjør OsloMet til det første universitetet i Norge som gir studentene mulighet til å bidra med 60 kroner over semesteravgiften – et tydelig signal om at solidaritet fortsatt står sterkt blant norske studenter.


Nyhet
SAIH uttrykker solidaritet med studentene i Zambia
SAIH uttrykker solidaritet med Zambia National Students Union (ZANASU) og de 74 studentene ved Kapasa Makasa University som ble arrestert etter en fredelig demonstrasjon mot nye regler for klassifisering av grader. Arrestasjonene utgjør et alvorlig angrep på studenters rett til å protestere og på akademisk frihet.


Nyhet
SAIH er en apartheidfri sone
Før sommeren sluttet SAIH seg til den internasjonale kampanjen for apartheidfrie soner (AFS). - Et naturlig og nødvendig steg, sier SAIH-leder Henriette Johnstone.


Nyhet
Bli med i SAIHs arbeidsgruppe for avkolonisering
Er du student, akademiker eller aktivist med engasjement for avkolonisering? Nå kan du bli med i SAIHs nye arbeidsgruppe og bidra til å forme hvordan organisasjonen jobber med dette viktige temaet – både internt og i samarbeid med våre partnere.

