Nyhet
Med kunst og kultur mot utvikling
Nyheter som engasjerer i kampen for utdanningsrettferdighet


Nyhet
65 år, 17 stopp og en hel masse studentengasjement
Etter to uker på jubileumsturné sitter vi igjen med ett tydelig inntrykk: studentsolidariteten lever i beste velgående.


Nyhet
Historisk forslag med store smutthull
Regjeringen foreslår for første gang å forby handel og investeringer knyttet til israelske bosetninger på Vestbredd. SAIH ønsker forslaget velkommen, men mener loven er for snever og inneholder så mange smutthull at den risikerer å få begrenset effekt i praksis.


Nyhet
SAIH, ISFiT og Studentenes Fredspris står i solidaritet med LHBTI+-studenter og sivilsamfunnet i Tyrkia
SAIH, ISFiT og Studentenes Fredspris fordømmer den omfattende bølgen av razziaer, pågripelser og blokkeringer av nettsider som denne helgen ble rettet mot LHBTI+-organisasjoner og aktivister over hele Tyrkia. Vi står i solidaritet med våre partnere og den brede student- og sivilsamfunnsbevegelsen i landet.


Nyhet
Velkommen til SAIHs høstsamling!
18.-20. september er det endelig tid for SAIHs høstsamling! Velkommen til en helg fylt med faglig innhold, skolering om SAIHs kommende høstkampanje, workshops og mye moro.


Nyhet
SAIH har inngått nytt partnerskap i Palestina
SAIH har inngått et nytt partnerskap med den studentledede Right to Education-kampanjen i Palestina. Samarbeidet skal styrke dokumentasjonen av angrep på retten til utdanning og løfte palestinske studenters stemme internasjonalt.


Nyhet
Trump har forstått verdien av utdanning. Har Norge glemt den?
Autoritære ledere angriper skoler og studenter. Mens Norge kutter utdanning i bistandsbudsjettet.

