Hopp til hovedinnhold

SAIH

Nyhet

Korona-tiltak i SAIH

SAIH følger situasjonen knyttet til koronaviruset (COVID-19) nøye. Vi er i dialog med samarbeidspartnere og er spesielt opptatt av hvordan dette vil påvirke våre partnerland.

SAIHs fremste mål er å ikke bidra til økt smitte. Norske myndigheter har innført strenge restriksjoner for hele befolkningen, og dette har store konsekvenser for vårt arbeid. I mange av våre partnerland har også nasjonale tiltak satt en stopper for aktiviteter. SAIHs iverksatte tiltak innebærer blant annet at:

Alle våre aktiviteter de kommende ukene er enten avlyst, utsatt eller vil bli gjennomført digitalt. Alle våre ansatte har hjemmekontor Alle planlagte reiser er enten avlyst eller utsatt Alle møter gjennomføres digitalt eller utsettes

Våre partnere i Afrika, Asia og Latin-Amerika oppfordres til å følge nasjonale retningslinjer og avlyse aktiviteter som samler mange mennesker. Det samme gjelder SAIHs lokallag.

Du kan fremdeles komme i kontakt med oss som før. Gitt at alle jobber hjemmefra, oppfordrer vi til å ta kontakt per epost. Vi ber også om forståelse for at det kan ta noe lengere tid å få svar enn før.

Vi vil ellers oppfordre alle til å følge rådene som kommer fra FHI og ta vare på hverandre.

Nyheter som engasjerer i kampen for utdanningsrettferdighet

en gruppe ungdommer står i sirkel og snakkeren gruppe ungdommer står i sirkel og snakker

Nyhet

Velkommen til SAIHs høstsamling 2025

Velkommen til SAIHs Høstsamling, 19. – 21. september på vakre Strandheim Leirsted utenfor Oslo.

Les nyhet
an aerial view of a harbor filled with boats and people .an aerial view of a harbor filled with boats and people .

Nyhet

SAIH på Arendalsuka 2025

SAIH er på plass under Arendalsuka 2025 med arrangementer som setter fokus på akademisk frihet, studentaktivisme og internasjonal solidaritet. Les mer om hvor og når du kan møte oss!

Les nyhet
a group of people are holding a rainbow flag in the air .a group of people are holding a rainbow flag in the air .

Nyhet

Amerikanske tilstander 

Juni er her i all sin regnbueprakt, og som forventet krydres alle flater med hele spekteret av hat og støtteerklæringer til Norges skeive befolkning.

Les nyhet
a large mural on the side of a building that says `` knowledge is power '' .a large mural on the side of a building that says `` knowledge is power '' .

Nyhet

Oslos største veggmaleri avduket: Et monument over kunst, kamp og fellesskap

Midt i hjertet av hovedstaden, i Christian Krohgs gate 39/41, strekker et nytt kunstverk seg over hele 590 kvadratmeter. Tidlig i sommer ble Oslos største veggmaleri offisielt avduket – et prosjekt som forener gatekunst, politisk engasjement og global solidaritet.

Les nyhet
a woman wearing a yellow vest and earrings is smiling for the camera .a woman wearing a yellow vest and earrings is smiling for the camera .

Nyhet

Gjennomslag! Kampen fortsetter

Foreløpig gjennomslag i kampen for gratis høyere utdanning i Norge!

Les nyhet
a fist is holding a pencil in front of a flag .a fist is holding a pencil in front of a flag .

Nyhet

Støtt studenter og akademikere i Gaza

Midlene går uavkortet til studenter og akademikere i Gaza, direkte koordinert med representanter for høyere utdanningssektoren i Gaza.

Les nyhet

Engasjer deg

Oppdag hvordan du kan bidra til SAIHs arbeid.

Hold deg oppdatert – meld deg på nyhetsbrev

En person med munnbind og solbriller. Basert på bakgrunnen skjønner vi at denne personen deltar i en demostrasjonEn person med munnbind og solbriller. Basert på bakgrunnen skjønner vi at denne personen deltar i en demostrasjon
En person som prater inn i en megafonEn person som prater inn i en megafon