Nyhet
Brede glis, high fives og dansing i kjøkkenkroken

Les mer i Aftenpostens artikkel
Nyheter som engasjerer i kampen for utdanningsrettferdighet


Nyhet
Afghanistanuka 2026: Hvordan holde høyere utdanning i live i Afghanistan?
Som en del av Afghanistan Uka 2026 inviterer SAIH og Afghanistankomiteen til et seminar om hvordan høyere utdanning kan holdes i live for kvinner i Afghanistan. Bli med på Kulturhuset 28. oktober. Meld deg på her.


Nyhet
Ragebait fra KrFU?
En stor del av meg håper nesten det er det, for hvis de faktisk mener hatparagrafen må bort, er det langt mer alvorlig.


Nyhet
65 år, 17 stopp og en hel masse studentengasjement
Etter to uker på jubileumsturné sitter vi igjen med ett tydelig inntrykk: studentsolidariteten lever i beste velgående.


Nyhet
Historisk forslag med store smutthull
Regjeringen foreslår for første gang å forby handel og investeringer knyttet til israelske bosetninger på Vestbredd. SAIH ønsker forslaget velkommen, men mener loven er for snever og inneholder så mange smutthull at den risikerer å få begrenset effekt i praksis.


Nyhet
SAIH, ISFiT og Studentenes Fredspris står i solidaritet med LHBTI+-studenter og sivilsamfunnet i Tyrkia
SAIH, ISFiT og Studentenes Fredspris fordømmer den omfattende bølgen av razziaer, pågripelser og blokkeringer av nettsider som denne helgen ble rettet mot LHBTI+-organisasjoner og aktivister over hele Tyrkia. Vi står i solidaritet med våre partnere og den brede student- og sivilsamfunnsbevegelsen i landet.


Nyhet
Velkommen til SAIHs høstsamling!
18.-20. september er det endelig tid for SAIHs høstsamling! Velkommen til en helg fylt med faglig innhold, skolering om SAIHs kommende høstkampanje, workshops og mye moro.

